Od 1 lipca 2025 r. obowiązują nowe formularze Indywidualnego Planu Badawczego.
Drogie Doktorantki, Drodzy Doktoranci,
już w nadchodzącym miesiącu lipcu zapraszamy Was na bezpłatne wydarzenia online w ramach projektu ramach ogólnopolskiego projektu PhD Well – Zintegrowane działania na rzecz dobrostanu psychicznego i rozwoju środowiska doktoranckiego, realizowanego przez Krajową Reprezentację Doktorantów.
1 czerwca 2025 wystartowała Jubileuszowa XX Edycja Konkursu Project Master na najlepszą pracę dyplomową z zarządzania projektami, organizowanego przez IPMA Polska oraz Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego.
Zgłoś swoją pracę do 14 lipca i bądź częścią dialogu o przyszłości Warszawy
Napisałaś/eś pracę magisterską lub rozprawę doktorską, która porusza temat związany ze stolicą i rozwojem miasta? To właśnie Twoje badania mogą stać się inspiracją do konkretnych działań w mieście. Czekamy na Ciebie!
Celem konkursu jest wyróżnienie młodych badaczy i badaczek podejmujących tematykę rozwoju Warszawy w różnych aspektach – społecznych, przestrzennych, ekonomicznych, środowiskowych czy kulturowych.
W związku z koniecznością przedłużenia ważności dokumentów dotyczących legalizacji pobytu w Polsce (wizy oraz karty stałego pobytu), 12 maja (poniedziałek) o godzinie 12:00 będzie uruchomiony w systemie USOS Web wniosek o przedłużenie terminu złożenia pracy doktorskiej, który będzie aktywny do 31 sierpnia 2025 r.
Wniosek będzie dostępny dla doktorantów semestru VIII i wyższych. Ze względu na kwestie legalizacji pobytu w Polsce, w pierwszej kolejności rozpatrywane będą wnioski cudzoziemców. Do wniosku, należy załączyć korektę Indywidualnego Planu Badawczego, wypełnioną według załączonej instrukcji.
W odpowiedzi na liczne głosy apelujące o usystematyzowanie pewnych działań wymaganych od doktorantów, miło nam przedstawić Kalendarium doktoranta na sem. letni roku akad. 2024/2025, zawierające terminy, w których wymagane będzie od Państwa spełnienie różnych formalności. Liczymy, że udostępnienie harmonogramu z dużym wyprzedzeniem, pomoże Państwu lepiej zorganizować swoje działania oraz odpowiednio rozłożyć je w czasie.
Szkoła Doktorska oferuje niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez akademickich ekspertów – profesorów i wykładowców z całego świata. W ramach programów „Visiting Professors” oraz „Visiting Lecturers” doktoranci, dzięki wyjątkowym zajęciom, mają szansę wzbogacić indywidualny tok kształcenia oraz poszerzyć horyzonty wiedzy. Zapraszamy do śledzenia aktualności, ponieważ oferta tych zajęć jest zróżnicowana i aktualizowana na bieżąco. Szczegóły dotyczące przedmiotów, w tym tematyki, terminów itp., można znaleźć w zakładce zajęcia dydaktyczne, natomiast przedstawienie gości w zakładce: ,,Visting Professors i Lecturers”.
Szkoła Doktorska Politechniki Warszawskiej utworzona została Zarządzeniem Rektora PW nr 120/2021 z dnia 14 grudnia 2021 r. Od dnia 1 października 2022 przejęła ona doktorantów oraz obowiązki pięciu szkół doktorskich istniejących w Politechnice od 15 kwietnia 2019 do 30 września 2022.
Przedmiotem programu "Doktorat wdrożeniowy" jest tworzenie warunków do rozwoju współpracy podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach szkół doktorskich i polegającej na kształceniu doktorantów we współpracy z zatrudniającymi ich przedsiębiorcami albo innymi podmiotami.
Tryb eksternistyczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które zatrudnione są na uczelni lub w innej jednostce naukowej na stanowisku badawczym lub badawczo-dydaktycznym, oraz dla tych, którzy chcą samodzielnie prowadzić badania naukowe i nie mają możliwości przejścia pełnego kształcenia w szkole doktorskiej.
Każdy doktorant musi spełnić wymagania znajdujące się w Programie Kształcenia, w tym obligatoryjne sprawozdania semestralne oraz przedmioty, takie jak Seminarium doktoranckie, BHP oraz Metodologia prowadzenia zajęć dydaktycznych. Jednakże Program stanowi również podstawę do zaprojektowania indywidualnego programu kształcenia.