News

I Warszawska Konferencja Geograficzna „Geografia wobec wyzwań – współczesność, przyszłość, interdyscyplinarność”

Konferencja odbędzie się w dniach 19-21 września 2024 r. Będzie nam niezwykle miło gościć Państwa na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Kogo zapraszamy na naszą Konferencję?

Wszystkich zainteresowanych bieżącymi wyzwaniami geografii. Mamy nadzieję, że Konferencja ta stanie się nową przestrzenią spotkań dla osób z całej Polski, które w swojej pracy naukowej poruszają tematy istotne dla geografii. Wierzymy w to, że badania związane z geografią są dziś ważną odpowiedzią na kryzysy i wyzwania współczesnego świata.

Wiemy, że w ramach geografii, dyscyplin jej pokrewnych i na jej pograniczu, w Polsce swoje badania prowadzi wiele znakomitych Badaczek i Badaczy. Chcielibyśmy, aby Warszawska Konferencja Geograficzna stała się forum dyskusji naukowej na najwyższym, światowym poziomie. Do uczestnictwa zachęcamy Geografki i Geografów, jak również wszystkie osoby, których badania dotyczą problematyki geografii bliskiej.

Już teraz zachęcamy do zarezerwowania terminu 19-21 września w kalendarzach, rejestrowanie się do czynnego udziału w konferencji oraz uprzejmie prosimy o dalsze rozsyłanie tej informacji do osób, które Warszawska Konferencja Geograficzna mogłaby zainteresować.

Gen-AI at WUT - Creative Revolution

Help us discover the potential of generative artificial intelligence (Gen-AI) and implement good practices! In the Kreatywna Rewolucja: Analiza Możliwości na PW project (Creative Revolution: Opportunity Analysis at WUT) anyone can join, regardless of employee group. How?

Ogólnopolska konferencja Forum Szkół Doktorskich

Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - Prof. dr hab. Ewa Stańczyk-Hugiet oraz Dziekan Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - Prof. dr hab. Czesław Zając mają przyjemność zaprosić Pana/Panią na ogólnopolską konferencję Forum Szkół Doktorskich, której celem jest wymiana doświadczeń związanych z zastosowaniem i rolą sztucznej inteligencji w nauce. W obliczu dynamicznego rozwoju AI konieczne jest określenie jej miejsca w prowadzeniu badań, pozyskiwaniu danych i ich analizie, a także refleksja nad wykorzystaniem niestandardowych rozwiązań, jakie oferują nowe technologie, oraz określenie stawianych przez nie wyzwań.

Invitation to an IEEE Seminar

Topic: Publishing in IEEE journals and open access issues

International Doctoral Seminars

June 5th, 2024, 16.00-18.00 (CET)
The Doctoral School of Wroclaw University of Economics and Business (WUEB) is pleased to invite to the next International Doctoral Seminar.

Konferencja naukowa - ZARZĄDZANIE PROCESOWE. OD TEORII DO PRAGMATYKI

na  KONFERENCJĘ  NAUKOWĄ

pod patronatem JM Rektora Politechniki Warszawskiej

prof. dr hab. inż. Krzysztofa Zaremby

BUSINESS PROCESS MANAGEMENT DAY 2024

zatytułowaną

ZARZĄDZANIE PROCESOWE. OD TEORII DO PRAGMATYKI

17 maja 2024 r.

12 i 13 konkurs MOBILITY PW

Szanowni Państwo,

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż zostały otwarte dwa konkursy [XII i XIII] w ramach programu Mobility PW. Regulamin konkursu po zmianach został przyjęty decyzją Rektora nr 151/2022 z dnia 6 czerwca 2022 r. Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie kompetencji pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej poprzez udział w aktywnościach zagranicznych. Program realizowany jest w ramach projektu IDUB na zasadach określonych wspólnym regulaminem oraz zgodnych z wytycznymi dla projektu.

International Conference of Young Chemists

We are pleased to announce that on April 14-16, 2024, the 1st edition of the International Conference of Young Chemists Augmenting Chemistry organized by the Flogiston student research group will take place!

DS Office and PhD Students Office Closed

From March 21 to March 22, 2024, the Doctoral School Office and PhD Students Office will be closed due to the II Polish Nationwide Doctoral Schools Conference.

Konkurs: Nagroda Jamesa Dysona

Właśnie ruszyły zapisy do tegorocznej edycji międzynarodowego Konkursu Nagroda Jamesa Dysona prowadzonego przez Fundację Jamesa Dysona. Konkurs  skierowany jest do studentów inżynierii związanych z dziedziną projektowania. Młodzi inżynierowie mogą już teraz zgłaszać swoje nowatorskie wynalazki  rozwiązujące palące, rzeczywiste problemy.